Sağlıklı tarifler bölümümüzde kahvaltıların lezzetli ve sağlıklı seçeneği tam buğday unu ile hazırlanmış krep var. Günümüzde ekmeğin ve hamur işi ürünlerin en çok tüketildiği öğün kahvaltılar. Her ne kadar kahvaltılarımızı zengin yapmamız gerektiğini söylesekte; bu bol bol hamur ve şeker içerikli besinler tüketmemiz gerektiği manasına gelmiyor. Besin miktarları dengeli ve vücudumuza yeterli olacak şekilde bir öğün tüketmemiz gerekiyor. Hamur işi ürünleri olmadan kahvaltı yapmış gibi hissedemiyorum diyen takipçilerimiz için de tam buğday unlu krep gibi besinler vazgeçilmez olabilir diye düşündüm.

Sağlıklı Krep İçindekiler;

  • 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı su
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 2 su bardağı tam buğday un

Sağlıklı Krep Hazırlanışı;

Tüm malzemeleri geniş bir kap içerisinde karıştırın. Sevginizi katmayı unutmayın. Ardından bir adet orta boy tavaya çok az yağ koyduktan sonra ısıtın. Hazırladığınız karışımdan bir kepçe tavaya ekleyin ve iki yüzünü de kızartın.

Sağlıklı bir beslenme düzenini yaşam tarzınız haline getirmek istiyorsanız benimle sitemizin sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak ya da buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz!

Sağlıklı bir hayat için beslenmenize dikkat edin.. 🙂

Eryaman Diyetisyen

Bir Cevap Yazın